Bitcoin mining aneb jak těžit bitcoin

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (7 hlasů, průměr: 3,43 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Bitcoin mining aneb jak těžit bitcoin

Bitcoin je jednotkou internetové peněžní měny, která se z pouhého akademického projektu proměnila během pár let v jednu z nejrozšířenějších měn vůbec. Přitom nijak neovlivňuje klasickou měnu, jako je euro, koruna a podobně a její množství je vždy přesně určeno.

půjčky ihned bez doložení přijmu

Na Bitcoinech se dají vydělat peníze, a protože se kromě nákupu dají získávat i vlastními silami, v dnešním článku se podíváme na takzvaný Bitcoin mining, neboli na způsob, jak těžit Bitcoin. Bitcoiny může těžit naprosto každý, kdo má počítač. Pokud tedy chcete vědět jak získat bitcoiny zdarma, čtěte dál.

Bitcoin vznikl v roce 2009 zásluhou tajemného neznámého či lidí, jež svou identitu nikdy nezveřejnili. Tehdy byla hodnota této měny de facto nulová a trh s ní neexistoval. Získávalo ji tedy jen několik málo zájemců, kteří si jednotky posílali většinou zdarma, nebo jen za minimální finanční sumu. Rovnosti s dolarem dosáhl bitcoin na jaře roku 2011.

Unikátní měna, kterou nelze zneužít

Bitcoin, jakožto internetová měna je velice nestabilní a má velmi časté výkyvy ve své hodnotě. Ta se mění i o několik desítek až stovek dolarů například během jednoho měsíce. Výhodou však je, že je bitcoin plně decentralizován, a tudíž jej nelze nijak zneužít či jakkoliv ovlivňovat. Díky tomu je bitcoinová měna unikátní a stále si získává čím dál tím větší zájem.

Jak těžit Bitcoin

Když ještě Bitcoin nebyl příliš známý, tak se k jeho těžbě používali pouze běžné počítače, konkrétně jejich procesor (CPU). Ty postupem času nahradily grafické karty, jež byly nakonec vystřídány speciálními zařízeními určenými přímo pro těžbu bitcoinů – ASIC čipy.

ASIC čipy pracují velice rychle a mají vysoký výkon při těžbě bitcoinů. Zde platí, že čím větší výkon váš ASIC má, tím se zvyšují šance na vytvoření nového bloku, za nějž obdržíte odměnu v podobě 25 bitcoinů.

Přidejte se do uskupení těžařů bitcoinu a vydělávejte snáze

Jakožto samotný těžař bitcoinů ovšem máte jen velmi malou šanci na vytvoření bloku a proto existují uskupení, tzv. pooly těžařů bitcoinu.

nebankovni pujcka bez prijmu

Do těchto uskupení (některé jsou určené i přímo pro uživatele z České republiky) se sdružují těžaři, kteří spolupracují na těžbě bitcoinů a společnými silami se snaží o vytvoření nového bloku. Jejich šance na úspěch jsou samozřejmě ve větším počtu vyšší. Případná odměna je poté rozdělena mezi všechny uživatele poolu, kteří v daném kole přispěli nějakým řešením, přičemž poměr jejich odměny závisí na množství odevzdané práce.

Ač jsou tedy výdělky uživatelů sdružujících se v jednotlivých poolech menší, tak je podstatně vyšší šance na to, že vůbec nějaké budou. Přeci jen, jeden člověk může získat plnou výši odměny pouze pro sebe, ale zároveň nemá příliš šancí uspět.

Jednoduché ovládání pomocí bitcoin mining klienta

Jestliže vás těžba bitcoinů zaujala a chtěli byste s ní začít, ze všeho nejdříve musíte nainstalovat do počítače těžební software, neboli bitcoin miner. Těch je samozřejmě více, a proto je vhodné najít si takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Jestliže byste rádi oficiální server, tak ten se jmenuje Bitcoin Core.

Následně si musíte založit účet, který bude zároveň plnit roli bitcoin peněženky. Jakožto začátečníci si také budete moci vydělat i nějaké bitcoiny na začátek, abyste si mohli vyzkoušet funkce peněženky a zároveň těžbu této počítačové měny.

K těžbě bitcoinů je potřeba mít dostatek místa na disku, neboť po stažení klienta a vytvoření peněženky začne stahování takzvaných blockchainů, v nichž je zaznamenána celá transakční historie, a které potřebují v současné době více než 19 GB prostoru.

nebankovní půjčka bez zástavy

Bitcoiny lze také koupit

Závěrem ještě dodejme, že existuje i jiná možnost, jak získat bitcoiny. Ty lze totiž také na bitcoin burze zakoupit za skutečné peníze, jako je euro, koruna, dolar a podobně, nebo je směnit za odvedenou práci, popřípadě služby. Tuto výměnu umožňuje řada směnáren na celém světě, přičemž některé z nich jsou určeny i pro obyvatele České republiky.Přečtěte si také:
Penzijní fond České spořitelny
Penzijní fond České spořitelny
Penzijní fond České spořitelny Je všeobecně známé, že do důchodu se bude odcházet později a současně se čeká jejich neustálý...
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka Jak těžit bitcoin jsme si popsali v předchozím článku, ve kterém jsme také zmínili pojem bitcoin peněženka. To...
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí Investice do nemovitostí jsou výbornou formou, jak dosáhnout výnosu, který bude ve většině případů mnohem lepší než...
Bitcoin mining aneb jak těžit bitcoin

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí