Co je to Bitcoin

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (11 hlasů, průměr: 4,18 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Co je to Bitcoin

Ještě nedávno byla internetová měna pouhým snem finančních nadšenců a dnes se stala skutečností. Internetem sice koluje více měn – litecoin, peercoin, namecoin, ale nejznámější a nejpoužívanější je bitcoin, o kterém se tak často mluví a píše. Co je to bitcoin? Má smysl se bitcoinem zabývat nebo jde jen o nafouknutou bublinu? Jak získat bitcoiny, jak je uchovávat a jak na nich vydělávat? Na to se podíváme v tomto článku.

Charakteristika bitcoinu

Ve skutečnosti to vypadá tak, že tisíce výkonných počítačů zapojených do systému těží bitcoiny a tisíce uživatelů s nimi obchodují, aniž by byla potřebná centrální banka či jiná finanční společnost. Vše funguje na P2P síti a uživatelé tak komunikují mezi sebou bez jakéhokoliv zásahu zvenčí.

nová extra rychlá krátkodobá půjčka

Bitcoin je doslova anonymní měnou, protože transakce i uložení v peněženkách je nadefinováno adresami skládajícími se ze 34 znaků. Bitcoiny jsou volně směnitelné za jakoukoliv měnu a při troše štěstí se dá na obchodu s nimi vydělat.

Bitcoiny nejsou závislé na hospodářství a neznají inflaci. Pokud státní ekonomika postrádá papírové peníze, centrální banka je jednoduše natiskne. U bitcoinu je situace jiná. Od doby jeho vzniku, což bylo v roce 2009, se ví, že do roku 2033 bude do systému „distribuováno“ 21 milionů bitcoinových peněz a ani o „haléř“ více. Dnes je v „oběhu“ přes 11 milionů bitcoinů.

Bitcoin má nestálý kurz

Za bitcoinem opravdu nic není, jde jen o číslo. Hodnota internetové měny je přímo závislá na zájmu o ní a na ochotě lidí ji nakupovat a obchodovat s ní mezi sebou. Např. v polovině roku 2011 se bitcoin těšil velkému zájmu a prodával se za 31 dolarů. A na konci téhož roku se na bitcoiny pozapomnělo a jejich hodnota poklesla na 2 dolary za kus.

Uložení bitcoinů

S bitcoiny je možné nejen obchodovat, ale dají se i těžit a ukládat v počítačové peněžence nebo na burze. Nejjednodušší uložení bitcoinů je na burze. Měna zůstane na burzovním účtu a obchodování s ní je jednodušší.

půjčky nutně rychle bez registru

Bitcoiny je možné „uschovat“ v počítači pomocí zašifrované peněženky, která je součástí desktopové aplikace. Tento způsob uložení bitcoinů je vhodný pouze při dobrém zabezpečení počítače. Jenže i o zašifrovanou peněženku lze přijít, nezvaný útočník může přečíst heslo pomocí nainstalovaného „čtecího“ programu. Zde je namístě dobrý a aktuální antivir v kombinaci s programem na likvidaci různé nechtěně nainstalované „havěti“. Jestliže je bitcoinů více, doporučuje se jejich rozdělení do několika peněženek.

Bitcoiny lze uložit i na webovou peněženku tzv. třetí straně. Výhodou jsou peníze ihned k dispozici, ovšem vždy je třeba pro službu využívat důvěryhodné servery.

Pro „klasiky“ se nabízí uložení bitcoinů v papírově podobě a klidně i do slamníku. Na papír se vytisknou tajné klíče a uloží se. Bitcoiny poslané na dané speciální adresy je možné vždy pomocí klíčů vrátit zpět k majiteli.

Těžba bitcoinů

Kromě nákupu se bitcoiny získávají i těžbou. I když k těžbě stačí počítač, speciální software a čas, výdělek není v dnešní době tak významný a mnohdy nestojí ani za spotřebovanou elektřinu. Těžbu si lze představit jako hledání řešení matematického problému. Nikdo netěží sám, ale v „ pool“ systému, kde uživatel získává sice malé částky, ale častěji.

Prodej a nákup bitcoinů

Mnohem zajímavější je nákup a prodej bitconů. Kromě osobního nákupu za dohodnutou cenu je nejlepším místem pro transakce burza. Není třeba obchodovat pouze v eurech či dolarech, k dispozici je česká bitcoinová burza Bitstock, kde se uplatní i koruny.

rychle pujcky bez registru

Bitcoinových burz je mnoho a určitě se vyplatí zajímat se pouze o ty největší ( Kraken, MtGox, Bitcoin–central, Bitstamp..) – kvůli rychlosti nalezení kupce či prodejce a z důvodu důvěryhodnosti.

Bitcoin je měna budoucnosti?

Výdělek na obchodování s internetovou měnou – bitcoinem – je možný. Bitcoiny nejsou klasické peníze, ale jen číslo, které má proměnlivý kurz oproti dolaru. Bitcoiny uložené buď na burze nebo v počítači lze prodat a nové koupit se ziskem i ztrátou. Je možné je směnit za peníze a dokonce za ně nakupovat na internetu či v kamenných obchodech, i když takový nákup je u nás zatím ve fázi rozvoje.Přečtěte si také:
Přivýdělek na úřadu práce
Přivýdělek na úřadu práce
Přivýdělek na úřadu práce V současnosti jsou na úřadech práce evidovány sta tisíce uchazečů o zaměstnání, jenže nabídka volných pracovních...
Jak vydělat peníze bez podvodu
Jak vydělat peníze bez podvodu
Jak vydělat peníze bez podvodu Pokud nejste spokojeni s výší vašeho výdělku, pokuste se to změnit. Máte pravdu v tom,...
Přivýdělek z domova ruční práce
Přivýdělek z domova ruční práce
Přivýdělek z domova ruční práce V dnešní době se každá koruna vydělaná bokem stává velice příjemným přilepšením. Z toho důvodu...
Co je to Bitcoin

1 Komentář

  • […] Bitcoin vznikl v roce 2009 zásluhou tajemného neznámého či lidí, jež svou identitu nikdy nezveřejnili. Tehdy byla hodnota této měny de facto nulová a trh s ní neexistoval. Získávalo ji tedy jen několik málo zájemců, kteří si jednotky posílali většinou zdarma, nebo jen za minimální finanční sumu. Rovnosti s dolarem dosáhl bitcoin na jaře roku 2011. […]

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí