Investice do nemovitostí jsou výbornou formou, jak dosáhnout výnosu, který bude ve většině případů mnohem lepší než spoření na bankovních spořících účtech nebo termínovaných vkladech. Pro úspěch v investování do nemovitostí je však důležité řídit se určitými pravidly.
půjčka online ihned na účet bez registru
Je důležité sledovat především trendy na trhu nemovitostí, určit si, zda budeme nemovitost pronajímat a komu, vědět za jakou cenu se vyplatí nemovitost koupit, jak koupi financovat a za jakých podmínek nemovitost naopak prodat. Pojďme se tedy nyní podívat na investice do nemovitostí podrobněji.
Většina lidí si uvědomuje fakt, že bydlet v podnájmu je vyhazování peněz z okna, a tak se snaží pořídit si co nejdříve vlastní bydlení.
Je potřeba si uvědomit, že pořízení vlastního bydlení není investicí v pravém slova smyslu – nemovitost, ve které bydlíme nám totiž sama o sobě nic nevydělává, naopak jsou s její údržbou spojeny určité náklady. Peníze, které do pořízení a údržby nemovitosti vložíme, ale proměníme ve vlastnictví nemovitosti místo toho, abychom je platili za pronájem, ze kterého nám ani po letech nic nezbude.
Z tohoto pohledu je pořízení vlastního bydlení správným krokem i za cenu, že jsme nuceni vzít si hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření.
Pokud chcete na nemovitostech pravidelně vydělávat, je asi nejjednodušší možností koupit nemovitost za účelem pronájmu. Koupit byt a začít ho pronajímat není nic složitého, pokud na to máte.
Jestliže ale chcete ze své investice dostat opravdu co nejvíce, je potřeba zvážit několik důležitých faktorů a také trochu počítat. Především je potřeba zorientovat se v situaci na trhu. Zjistit si, v jakých lokalitách je zájem a o jaké typy bytů. Přitom by měl být dobrý poměr cena/výkon, tedy cena za koupi bytu/potenciální zisk z pronájmu.
Zodpovědět byste si také měli na otázky kolik si můžete účtovat za nájem, jak těžké bude sehnat spolehlivé nájemníky, jaké budou náklady na údržbu, jak budete nákup nemovitosti financovat atd.
Důležité je také ujasnit si, do jakého typu nemovitosti chcete investovat a co je vaším cílem. Chcete koupit komerční prostor a pronajímat ho jako kanceláře? Nebo raději byt, z jehož pronájmu budete čerpat pravidelnou rentu a po nějaké době ho přenecháte např. svému dítěti, kterému tím ulehčíte start v dospělosti? Prodáte ho, nebo se do něj sami přestěhujete v důchodu?
Co se týče financování, můžete samozřejmě využít vlastních prostředků nebo si vzít hypotéku. Existují studie, které ukazují, že pokud si vezmete hypotéku na byt k pronájmu, nájemník vám v průběhu let splatí až 70% hypotéky. 30% tedy zaplatíte „ze svého“, ale pořád vám zůstává celá nemovitost, kterou můžete dále pronajímat, prodat za plnou cenu nebo ji využívat k bydlení.
Z analýzy, kterou si provedete na základě odpovědí na výše uvedené otázky, byste měli získat alespoň hrubou představu o měsíčním a celkovém příjmu z vaší investice a také dobu návratnosti investice.
Protože budete nemovitost kupovat pravděpodobně za účelem dalšího pronájmu, je lokalita jedním z nejdůležitějších parametrů. Samozřejmostí je zájem o byty v centru Prahy, ovšem poslední dobou se také rozmohl trend pořizování bytů a domů mimo hlavní město.
Pořádně popřemýšlejte, zda vám větší výnos přinese byt, pozemek, dům nebo nebytové prostory. V poslední době roste zájem především o menší byty o velikosti 1+1 a 2+1 v Praze a dalších větších městech.
Vhodně pronajatá nemovitost zaručuje zpravidla větší výnos, než jiné typy investic se stejným rizikem. Výnos si můžete před zakoupením nemovitosti alespoň zhruba spočítat. Minimální výnos, který potřebujete je takový, který pokryje náklady spojené s údržbou nemovitosti (včetně například plateb za energie a služby) a ještě přidá něco do vaší kapsy.
Je důležité zvážit možné zdroje financování. Při vhodné kombinaci vlastních a cizích prostředků (hypotéka atd.) se můžete dostat na velice dobrou návratnost vaší investice. Pokud se vám investování do nemovitostí osvědčí, můžete časem počet svých investičních nemovitostí rozšířit.
Předpokládejme, že jste zakoupili nemovitost. Dalším krokem je tedy pronájem vhodnému nájemci a sepsání smlouvy. Důležité je dobře zvážit, koho do své nemovitosti nastěhujete, abyste se vyhnuli možným rizikům a nepříjemnostem. Nezapomeňte také sepsat do smlouvy vše podstatné, propočítejte pečlivě výši nájmu a promyslet délku nájemní smlouvy, ve které by mělo být počítáno i s pravidelným zvyšováním nájmu z důvodu inflace.
nebankovní půjčky bez doložení příjmů
Obecně se nedoporučuje investice do velkých domů, hradů a zámků. Podle finančních expertů jde totiž v České republice o investiční hloupost, neboť v této zemi nejsou pro takovouto investici výhodné podmínky.
Pozor si dejte také na polohu nemovitosti, neboť například byty v přízemí, bez parkoviště či daleko od MHD se pronajímají hůře. Nejistý výnos máte i u investice do výrobních skladů nebo do kanceláří s neprověřenou historií.
Na oblibě nabírají v poslední době i investice do pozemků, a to především díky zvyšujícím se výnosům až o čtyři procenta ročně – zde je nutné si uvědomit, že se jedná o průměr a výkyvy cen u pozemků mohou být mnohem větší, a to oběma směry. Navíc o pozemky se není potřeba tak důkladně starat, jako je tomu v případě investičních bytů.
Je potřeba dávat si pozor na místo, kde se pozemek vyskytuje, zda je řádně zapsán v katastru nemovitostí a zda je na něm možné v budoucnu stavět. Pokud u všech bodů dostanete odpověď “ano”, tak máte téměř vyhráno a v budoucnu jej můžete prodat za částku, která bude tu původní převyšovat. Vezměte ale v úvahu, že v případě investic do pozemků, se pohybujete na poměrně spekulativní půdě. Pokud se v problematice pozemků zatím příliš neorientujete, vždy se poraďte s odborníkem.
Další zajímavou možností, jak investovat do nemovitostí jsou nemovitostní investiční fondy. Jde o speciální podílové fondy, pomocí kterých je investováno do nemovitostí buď prostřednictvím nemovitostní společnosti, nebo přímo. Malá část investice je uložena také v dluhopisech, přičemž investoři mají možnost se podílet na výhodách plynoucích z vlastnictví nemovitostí, aniž by byli zodpovědní za závazky plynoucí z provozu těchto nemovitostí.
Investičních fondů využívají především investoři, kteří nemají zájem o spravování nemovitosti, ale chtějí pouze výhodně investovat své peníze.
Pokud s investováním do nemovitostí teprve začínáte, zjistěte si potřebné informace a nejlépe se spojte s někým, kdo do nemovitostí již nějakou dobu úspěšně investuje. Začněte jednoduššími typy investic – pronájmem bytů nebo investicemi do nemovitostních fondů. Před samotnou investicí si vždy ujasněte, co je vaším cílem, zda ho daná investice má šanci splňovat a za jakých podmínek, a také jaká jsou případná rizika a jak se proti nim lze bránit. Přejeme vám, aby vám vaše investice do nemovitostí přinášely co největší zisky.
Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček
Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému
| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto