Investiční diamanty

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (5 hlasů, průměr: 4,20 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Investiční diamanty

Investiční diamanty jsou velkým lákadlem pro investory z celého světa již po staletí. Investování do diamantů však má svoje specifika, a také úskalí a není zdaleka vhodné pro každého.

V tomto článku bychom se s vámi rádi podělili o důležité informace, které je dobré vzít v úvahu, pokud se rozhodnete investovat do diamantů.

rychlá půjčka online ihned

Již zkraje je potřeba říci, že investiční diamanty patří, stejně jako zlato a ostatní drahé kovy (ale také třeba umělecké předměty či víno), k alternativním investicím, a jako k takovým by se k nim mělo i přistupovat.

Vlastnosti investičních diamantů

Surový diamant je vlastně uhlík, který svou strukturou vytváří nejtvrdší přírodní nerost. Surové diamanty se brousí a broušené diamanty pak mimo jiné slouží jako investiční diamanty.

Investiční diamanty
Investiční diamanty mají 4 základní vlastnosti (tzv. 4c):

  • hmotnost (carrat) – čím vyšší hmotnost, tím větší cenu bude diamant mít (při zachování ostatních vlastností)
  • čistota (clarity) – čím méně nečistot a cizích těles diamant obsahuje, tím je „čistší“
  • brus (cut) – kvalita a symetričnost brusu má při určování ceny nemalý význam
  • barva (color) – nejčastějším odstínem diamantu je žlutý. Čím je diamant bělejší, tím vyšší je jeho cena. Velmi vzácně se vyskytují i jiné barvy, které mohou být naopak cennější než bílé.

Základní cena diamantu je určována pomocí těchto 4 vlastností, kromě nich ale do hry vstupují ještě další parametry, které dokáží posoudit jen odborníci, takže určit správně cenu konkrétního diamantu není vůbec snadné a vyžaduje to dokonalou znalost oboru.

nebankovni pujcka bez registru

Nákup investičních diamantů

Dnes existuje již i u nás minimálně několik obchodníků, u nichž se dají investiční diamanty nakoupit. Pokud o nákupu diamantů uvažujete, je vhodné si daného obchodníka prověřit a sehnat si na něj reference. Nákupní (pozor – nikoliv prodejní – viz. dále), neboli maloobchodní ceny diamantů jsou dány ceníkem diamantů, tzv. Rapaport Diamond Report.

Každý diamant by také měl být opatřen certifikátem velké a důvěryhodné laboratoře.

Nákup diamantů za správnou cenu tedy vyžaduje, abyste již měli v oboru jisté znalosti a zkušenosti, nebo aspoň měli po ruce zkušeného poradce.

Prodej diamantů

Jak již bylo uvedeno, v praxi není ani takový problém investiční diamanty nakoupit – i když problémem pro nezkušeného investora může být to, že si nedokáže sjednat výhodnou cenu – jako samotný prodej investičních diamantů.

Regulace obchodování s diamanty je totiž velmi malá, a tak prodejní cena diamantů bude v drtivé většině případů nižší (v některých případech dokonce výrazně) než nákupní cena.

Jednou s možností jak tento problém řešit může být smluvní ujednání s obchodníkem, který by nám zaručil odkup diamantů za cenu, která se nebude příliš lišit od nákupní ceny (v době prodeje). Otázkou je, zda se najde tak silný a férový obchodník, který na podobnou smlouvu přistoupí, a také zda v době, kdy budeme chtít diamanty prodat bude ještě vůbec existovat. půjčky bez registru online

Měnové riziko při obchodování s diamanty

Investiční diamanty jsou oceňovány v USD, takže pokud investujete v korunách či v eurech je nutné brát v potaz i měnové riziko, které při investování do diamantů podstupujete.

Vzhledem k tomu, že doporučený horizont investice do investičních diamantů je zhruba 10 – 20 let, mohou hrát během takto dlouhé doby měnové rozdíly výraznou roli – samozřejmě, že i pozitivní, nicméně na to bychom se spoléhat neměli.

Jsou investiční diamanty pro mě?

Nákup investičních diamantů spadá do kategorie alternativních investic, jejichž hlavní funkcí v portfoliu je uchovávat hodnotu či do jisté míry vyvažovat jiná rizika.

Protože v případě nákupu investičních diamantů se jedná o investice do fyzických diamantů s negarantovanou prodejní cenou, pro běžného drobného investora se nákup investičních diamantů příliš nehodí (pokud nechce podstupovat poměrně vysoká rizika s tím spojená).

nebankovní půjčka

Obchodování s investičními diamanty je tak určeno spíše pro movitější skupinu investorů, kteří mají v této oblasti potřebné znalosti a zkušenosti, a také důležité kontakty, které jim umožní sjednat si výhodnější nákupní a prodejní podmínky.

Drobný investor má však také možnost do svého portfolia diamanty zahrnout – a to v podobě „diamantových“ cenných papírů – tuto možnost popisuje další článek s názven jak na investice do diamantů.Přečtěte si také:
Penzijní fond České spořitelny
Penzijní fond České spořitelny
Penzijní fond České spořitelny Je všeobecně známé, že do důchodu se bude odcházet později a současně se čeká jejich neustálý...
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka Jak těžit bitcoin jsme si popsali v předchozím článku, ve kterém jsme také zmínili pojem bitcoin peněženka. To...
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí Investice do nemovitostí jsou výbornou formou, jak dosáhnout výnosu, který bude ve většině případů mnohem lepší než...
Investiční diamanty

2 Komentářů

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí