Investiční platina

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (5 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Investiční platina

Ještě nedávno byla investiční platina velice přehlíženým kovem a namísto ní byla v investování hojně dávána přednost zlatu. Nyní však prodej tohoto cenného kovu roste a to především díky vlastnostem, kterými disponuje. Část peněz, které byste jinak uložili na bankovní účty, se tedy rozhodně vyplatí investovat do platiny, o níž se říká, že je kovem třetího tisíciletí.

Nemluvě o tom, že k tomu, aby se vám nějakým významným způsobem zúročily vaše peníze na bankovních kontech či spořících účtech, potřebujete mít opravdu velký finanční obnos, jinak dosáhnete pouze zanedbatelného zisku. Navíc lze s jistotou říci i to, že za různé poplatky zaplatíte více, než kdy vůbec od banky obdržíte.

online půjčka před výplatou

Naštěstí se však nabízí několik variant, jak lze peníze bezpečně uložit zcela mimo bankovní, a celkově finanční ústavy, a navíc i něco vydělat. Konkrétně máme na mysli investování a nákup některého ušlechtilého kovu, přičemž tím nejčastějším, ovšem nikoliv jediným, je zlato. Kromě něj se však také nabízí investování do platiny, která sice není zatím tolik rozšířená, ovšem chrání vaše investice stejně, jako právě zlato. K tomu také nabízí i specifické výhody, jimiž by vás mohla zaujmout.

Nejprve vás ovšem seznámíme s několika zajímavostmi o platině:

  • Jedná se o velice vzácný drahý kov, jehož je ročně vytěženo pouze okolo 200 tun. Pro porovnání, zlata je za stejnou dobu vytěženo až dvanáctkrát více.
  • Většina těžby platiny (70%) probíhá na území Jihoafrické republiky.
  • Více jak třetina vytěžené platiny je použita v automobilovém průmyslu (výroba katalyzátorů).
  • K investičním účelům slouží platinové slitky a mince.

online půjčky

Poptávka je stále vyšší, cena platiny stoupá

Právě i díky stoupající poptávce po automobilech, roste cena průmyslové platiny. A z důvodu finanční krize lidé postupně začínají ztrácet v peníze důvěru a na místo toho je investují, přičemž jedním z cílů takovéto investice je právě investiční platina. Ta je velice těžkým a po chemické stránce odolným kovem, jež má stříbřitě bílou barvu. A jak jsme zmínili již výše, k investičním účelům můžete zakoupit buď platinové mince, nebo slitky.

Platinové mince

Platinové mince mají podle dostupných informací svůj původ v Rusku. Dříve byly používány i jako platidlo, ovšem od tohoto využití se postupně opustilo a v současné době jsou platinové mince určeny pouze k sběratelským a investičním účelům.

Jsou tedy vyráběny v  různých hmotnostech, přičemž čím větší váha mince je, tím stoupá cena. Platinové mince jsou poté raženy v různých mincovnách, v zemích po celém světě. Jmenovat lze například kanadskou královskou mincovnu a zdejší minci Maple Leaf, či australskou mincovnu Perth mint a minci Platipus.

Investiční platina – platinové slitky

Platinové slitky jsou podobným produktem jako mince a tudíž i ony mají různé hmotnosti, díky čemuž je jejich cenová nabídka velice rozlišná.

pujcka ihned bez registru

Kvalita daného produktu – ať již platinové mince nebo slitku, se poté pozná podle ryzosti, která nejčastěji bývá 999,5/1000.

Je investice do platiny bezpečná?

Stejně jako u všeho, tak ani investice do platiny není zcela bez rizika. Hlavní problém by nastal, kdyby se dluhová krize v Evropě prohloubila natolik, že by vznikla recese po celém kontinentu. Tím by byly zpomaleny světové ekonomiky a poptávka po kovech, jako je platina, by klesla.

pujčky bez nahlížení do registru

Problém v podobě menšího přebytku platiny by zase nastal ve chvíli, kdyby jihoafrické těžební společnosti a odbory našly společnou řeč, načež by nedošlo k předpokládanému výpadu v produkci.

Vývoj kurzu investiční platiny

Co se týče vývoje kurzu v případě investiční platiny, tak se jedná o střídavý proces, jenž je v poslední době poměrně stabilní. Za posledních několik let dosáhla křivka grafu nejvyšší hodnoty v roce 2008, kdy byl kurz více jak 35 tisíc korun za 1 trojskou unci (=31,103g) platiny. V následujícím roce však nastala obrovská deprese a kurz klesl o téměř 20 tisíc korun. V posledních letech má kurz stabilní vývoj a drží se okolo +/- 30 000 korun za 1 trojskou unci.Přečtěte si také:
Penzijní fond České spořitelny
Penzijní fond České spořitelny
Penzijní fond České spořitelny Je všeobecně známé, že do důchodu se bude odcházet později a současně se čeká jejich neustálý...
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka Jak těžit bitcoin jsme si popsali v předchozím článku, ve kterém jsme také zmínili pojem bitcoin peněženka. To...
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí Investice do nemovitostí jsou výbornou formou, jak dosáhnout výnosu, který bude ve většině případů mnohem lepší než...
Investiční platina

1 Komentář

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí