Jak vydělat peníze psaním

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (6 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Jak vydělat peníze psaním

V tomto článku se zaměříme na další ze zajímavých možností, jak si vydělávat peníze na internetu. Tentokrát se jedná o způsob, jak vydělat peníze psaním textů pro webové stránky.

půjčky rychlé

Vydělat se dá i publikováním článků na Vašem vlastním blogu. K tomu se dají využít systémy PostsGenius nebo PlaCla. Na toto téma se podrobně zaměřím v některém z příštích článků.

Bez dalšího zdržování, jdeme na to…

Kdo Vám za psaní zaplatí

Na internetu platí jednoduché pravidlo – “Obsah je král”. Vytvářet textový obsah dá práci, ale bez zajímavého a užitečného obsahu se neobejde žádný web, který chce být úspěšný. To si už i u nás uvědomuje stále více firem, které vlastní webové stránky a jsou ochotny za kvalitní textový obsah platit.

pujcka online bez prijmu

Tyto firmy si často najmou člověka (tzv. copywritera), který píše texty pro jejich web.

Podle toho, jestli firma provozuje klasický firemní web, firemní blog, e-shop, magazín, případně kombinaci uvedeného, se může jednat o:

 • popisky zboží v e-shopech
 • firemní blogy
 • manuály a další informativní texty
 • články do magazínů
 • recenze

… a podobně

Co je potřeba

Proto, abyste si mohli vydělávat psaním textů jsou v zásadě potřeba 2 věci:

 1. Musíte to umět – smysluplně psát dokáže spousta lidí a zdaleka nemusíte psát jako Hemingway, ale trochu citu pro psaní to přeci jen chce. Málokdo si Vás najme, pokud neznáte základy pravopisu a gramatiky. Kvalitní textové editory jako Word nebo Writer naštěstí kontrolu pravopisu obsahují. Pro kontrolu smyslu textu je dobré ho po napsání nechat nějakou dobu „odležet“ a potom si ho v klidu celý přečíst.

pujcka na materske

 1. Musí Vás to bavit – možná si myslíte, že psaní není pro Vás, ale třeba je to proto, že jste to nikdy předtím nezkoušeli. Dám Vám jednoduchou radu – zkuste to. Důležité je vybrat si oblast, která Vás zajímá a napsat pár článků. I když zpočátku se možná trochu zpotíte, budete překvapeni, jak Vám postupně začne jít psaní pěkně od ruky.

Kde sehnat zakázky

Jednou z možností, kde najít zakázky na psaní textů, je oslovit přímo majitele stránek. Tady ale nečekejte velkou odezvu, zvlášť pokud firma nikoho neshání nebo se zatím nemáte čím prezentovat.

Další variantou je vyhledat poptávky na serverech nabízejících práci, jako je jobs.cz, sprace.cz a podobně – hledejte v sekci brigády.

A asi nejlepší varianta je projít konkrétní poptávky na specializovaných serverech:

Webtrh

Webfair

Webdeal

Jdeme do toho!

Psaním článků a textů se dá vydělat několik stovek nebo také několik tisíc měsíčně, záleží samozřejmě na Vaší šikovnosti. Pokud se psaním teprve začínáte, budou Vaše výdělky zřejmě nižší – to ale nevadí, získáte potřebné zkušenosti a časem se vypracujete na mnohem lepší úroveň výdělku. Tady je několik bodů, které Vám pomohou dosáhnout vyšších zisků:

 1. Vyberte si oblast, o které něco víte, a která Vás baví.
 2. Pokud zatím nemáte se psaním zkušenosti, začněte menšími zakázkami – dříve je dokončíte a bude Vás to motivovat k další úspěšné práci.
 3. Po sepsání článku si ho celý přečtěte a nezapomeňte používat kontrolu pravopisu.
 4. Dejte přečíst článek někomu jinému, aby Vám ho zhodnotil.
 5. S přibývajícími zkušenostmi se nebojte jít do větších a komplexnějších zakázek a říci si za svou kvalitně odvedenou práci o vyšší odměnu.

Budu rád, když se podělíte o své zkušenosti s vyděláváním peněz v komentářích a pokud se Vám článek líbil, dejte mu „lajk“ ;).

rychlé půjčky na účet

Příště se podíváme na to, jak si vydělat psaním a publikováním článků na Vašem vlastním blogu.Přečtěte si také:
Přivýdělek na úřadu práce
Přivýdělek na úřadu práce
Přivýdělek na úřadu práce V současnosti jsou na úřadech práce evidovány sta tisíce uchazečů o zaměstnání, jenže nabídka volných pracovních...
Jak vydělat peníze bez podvodu
Jak vydělat peníze bez podvodu
Jak vydělat peníze bez podvodu Pokud nejste spokojeni s výší vašeho výdělku, pokuste se to změnit. Máte pravdu v tom,...
Přivýdělek z domova ruční práce
Přivýdělek z domova ruční práce
Přivýdělek z domova ruční práce V dnešní době se každá koruna vydělaná bokem stává velice příjemným přilepšením. Z toho důvodu...
Jak vydělat peníze psaním

3 Komentářů

 • […] jsme zde probírali možnost, jak vydělat peníze psaním textů pro cizí weby. Dnes se podíváme na to, jak vydělávat psáním a publikováním článků na […]

 • marie napsal:

  „Potřebuji peníze….“,atd.bla bla bla,otřepaná fráze.A kdopak je asi nepotřebuje?Jenomže já,asi jsem ta z mála“jiná“,nechci ani nemůžu,mít je(peníze),“za každou cenu“.Podle mne to není žádné“rito“ a žádná opravdová radost,-otravovat si život něčím co mi je odporné a jen proto,že na tom prostě vydělám.Každý si řekne:Je to fuk jak(vydělat).Hlavně že jsou(peníze) a že to“vynáší“.A jsem tady já-jiná,patrně v dnešní době zcela osamocená a logicky proto materiálně dost chudá(úplná“socka“).Která, když každý večer usíná a přemítá o tom zda vůbec je možné aby si i ona sama dokázala vydělat peníze,nebyla odkázaná na „dávku hmotné nouze“a neživořila od měsíce k měsíci jen proto že už je nemocná ,k fyzické práci neupotřebitelná a možnost vzdělání nemá žádnou,tak také,každý ten večer,-ještě dřív než usne,tak vždy si sama sobě řekne:Tak tak jsem dopadla,taková jsem já:Co měla svoje zásady,abnormní nároky a ještě větší sny, ta,která asi nemá“ nic“. ,Je prostě obyčejná „socka“,materiálně na dně,úplně chudá a přesto ví,že BOHATÁ.Tak končí velké sny,když za každou cenu nechceš jít s davem.-Věříš na morální zásady a ve spravedlivost,-na takové pohádky v dnešní době,no není to pořádná naivita a hloupost?Chce se Ti plakat jak jsi hloupá,chce se Ti řvát vsteky,-z toho ponížení,že jsi tak skončila,jak by jsi nikdy před tím nevěřila:Tak,jako obyčejná“socka“,která je ráda že má co jíst.A přitom chce se Ti i smát:Vždyt nejsi tolik chudá a možná snad i bohatá,když zůstalo Ti co jsi vždycky milovala, milovat budeš a nikdo nikdy neveme Ti:Protože stále můžeš PSÁT.-Marie D.

 • bara napsal:

  jsou i jine zpusoby jak vydelat :)

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí