Norské fondy

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček ( Hlasujte!)
Loading...

Norské fondy

Určitě nejsou tak známé jako strukturální a investiční fondy, na které se po českém vstupu do Evropské unie mohou obrátit soukromé i veřejné instituce s žádostí o čerpání peněz. Jenže i z Norských fondů proudí do mnoha oblastí České republiky nemalé množství finančních prostředků.

Norko má veliké zkušenosti s podporou chudších částí Evropské unie i přes to, že není jejím členem. Již dříve štědře přispívalo do regionů Řecka, Španělska a Portugalska. A jakmile se v roce 2004 Evropská unie rozšířila a nabrala pod svá křídla státy východní Evropy, Norsko svou finanční pomoc zdesetinásobilo. Je to sice trochu paradoxní, ale nyní je nejvýznamnějším podporovatelem zemí Evropské unie.

Vzhledem k tomu, že Norské fondy mohou pomoci i vám, není od věci si je trochu přiblížit.

nebankovni pujcka pro problemove klienty

Vznik a význam Norských fondů

Norsko coby štědrý mecenáš založilo v roce 2004 spolu s Lichtenštějnskem a Islandem fond Evropského hospodářského prostoru. Kromě toho samo vytvořilo vlastní Norský fond.

Prvotní cíl Norských fondů spočívá ve snaze snižovat ekonomické a sociální nerovnosti mezi 15 státy střední a východní Evropy a upevňovat jejich spolupráci s vyspělejší částí Evropské unie.

V první fázi pomoci v letech 2004 – 2009 se tok peněz soustředil na 10 nových unijních států

a na Řecko, Španělsko a Portugalsko. Další fáze odstartovala v roce 2012 a v nyní se připravuje podpora do roku 2016.

Norské fondy přispívají na rozvoj a spolupráci neziskových organizací a slouží pro subjekty soukromého sektoru vykonávající činnost ve veřejném zájmu. Dlouhodobě je podporována oblast zdravotnictví, vědy, výzkumu, ochrana dětí a mladistvých.

nebankovni pujcky ihned

V současné době se ale největší důraz klade na spolupráci škol. Cílem podpory je vytvořit co nejlepší podmínky pro navazování a udržení partnerství mezi vzdělávacími institucemi u nás a v Norku a také mezi jednotlivci působícími v oblasti školství a vzdělání.

Programy Norských fondů

Dnes jsou Norské fondy rozděleny do 10 programů, ze kterých je možné čerpat finanční prostředky. Nikde není řečeno, že zažádat o grant nemůžete i vy. V jednotlivých programech je jasně formulováno, kam mohou peníze směřovat.

CZ07 – Spolupráce škol a stipendia

Program je zaměřen především na spolupráci institucí v oblasti vzdělávání a pokud jste žáky, studenty nebo pracovníky škol na všech stupních kromě základního, můžete vycestovat do Norska.

půjčky bez doložení příjmu ihned

Na tuto v současnosti nejštědřejší oblast je vyčleněno 106 069 600 Kč. Žádost si můžete podat buď jako jednotlivec nebo o grant požádá celá instituce, která pak připraví projekt výjezdu pro část svých zaměstnanců. Program je realizován Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy (NAEP).

Studijní stáže trvají od 3 do 10 měsíců, pracovní pobyty pedagogů a nepedagogických pracovníků 1 týden až 6 měsíců. Studentská podpora při stáži činí 780 EUR za měsíc, pro pedagogické a administrativní školské pracovníky je určen maximální limit 150 EURO na den. Ubytování v Norsku a doprava je plně v kompetenci toho, kdo vyjíždí. Zpravidla se řeší ve spolupráci se školskou institucí, na kterou je stáž či pobyt směřován.

CZ07 – Zachycování a ukládání oxidu uhličitého

Tato podpora je zacílena na zlepšování životního prostředí. Peníze jsou poskytovány především na vývoj studií a technologií s cílem zjistit, jak co nejlépe nakládat s oxidem uhličitým.

CZ09 – Česko – norský výzkum

Zvýšení spolupráce mezi vědeckými institucemi v oblasti zdraví, životního prostředí a humanitních a sociálních věd je náplní tohoto programu. Finanční prostředky by měly plynout na podporu vědeckých projektů a mladých absolventů zapojujících se do pracovního procesu.

CZ10 – Podpora odhalování a vyšetřování korupce

Peníze z programu jsou určeny na potírání korupce, na posílení opatření proti praní špinavých peněz a na zvyšování kvalifikace příslušníků veřejné správy bojujících proti korupčním a finančním trestným činům.

online půjčky do 5000

CZ11 – Veřejné zdraví

Především ochranu dětí, dětské nadace a psychiatrickou léčbu má na zřeteli tento program Norských fondů. Cílem je prevence a zkvalitnění zdravotní péče.

CZ12 – Dejme ženám šanci

Program je zaměřen na zrovnoprávnění žen a mužů, na odstranění stereotypů v nahlížení na postavení žen a mužů ve společnosti a na snížení domácího násilí.

CZ13 – Rovné příležitost žen a mužů

Finanční podpora této oblasti přispívá na řešení ožehavého problému současnosti – domácího násilí. Peníze putují na osvětu, na vylepšení působení veřejných institucí a na výzkum v oblasti domácího násilí.

CZ14 – Schengenská spolupráce

Cílem programu je zkvalitňovat spolupráci na poli organizovaného zločinu působícího přes hranice ČR.

CZ15 – Spolupráce v justici

Program podporuje rekonstrukci vězeňských zařízení, účinnější fungování soudů a vylepšování postavení zranitelných skupin v nápravných institucích.

CZ22 – Podpora důstojné práce a tripartitního dialogu

Poslední program se zaměřuje na pracovní podmínky, na udržení spravedlivého sociálně – pracovního prostředí a na zlepšení spolupráce na poli tripartity, kam patří odbory, zaměstnavatelé a státní instituce.

půjčky bez registru solus

Kde zažádat o grant

Chcete-li zkusit získat peněžní podporu z některého programu, podejte žádost na stránkách EHP a Norských fondů (http://www.eeagrants.cz). U veřejného spolufinancování počítejte s výší grantu 85%, soukromý sektor získá 60%.

Norské fondy podporují projekty ve veřejném zájmu

Nadační činnost Norských fondů se soustřeďuje na projekty, které se těžko financují z jiných zdrojů a současně jsou potřebné pro vyrovnání sociálních a ekonomických rozdílů mezi 15 státy střední a východní Evropy.

Česká republika čerpá finanční prostředky od roku 2004 a Norské fondy již pomohly v mnoha oblastech.

Pokud bychom porovnali úroveň sociálního systému, ochranu životního prostředí, podmínky pro podnikání a snahu o snižování kriminality, tak Norsko je spolu s dalšími skandinávskými státy na úplném vrcholu. Proto není od věci připravit a zrealizovat jakýkoliv projekt, protože se tak přibližujeme úrovni života Norů.Přečtěte si také:
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně Ručitelský závazek se může na první pohled zdát, jako velmi výhodný způsob řešení problémů. Každá rychlá půjčka,...
Pozemkový fond ČR
Pozemkový fond ČR
Pozemkový fond ČR Máte-li zájem na koupi státní půdy za zajímavé odhadní ceny, stačí zformulovat svá přání a obrátit svou...
Předčasný důchod a přivýdělek
Předčasný důchod a přivýdělek
Předčasný důchod a přivýdělek Jste-li v předčasném důchodu a chcete si přivydělat nějakou tu korunu navíc, nemusí to být tak...
Norské fondy

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí