Operativní leasing pro soukromé osoby

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (5 hlasů, průměr: 4,60 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Operativní leasing pro soukromé osoby

Operativní leasing pro soukromé osoby se na českém trhu prosazuje čím dál více, zejména v oblasti prodeje automobilů. Tato forma byla dříve poskytována pouze podnikatelům a právnickým osobám, ale během několika posledních let se nabídka rozšířila i na soukromé osoby. Soukromníci se můžou často setkat s reklamou na to, jak je tento produkt výhodný. Abyste to mohli kvalifikovaně posoudit, máme pro vás připravenou rekapitulaci výhod a nevýhod tohoto druhu leasingu. Dále se v našem článku dozvíte odpovědi na nejčastější otázky, které každého člověka v souvislosti s operativním leasingem napadají.

nebankovní půjčky bez doložení příjmu

Hlavní výhody operativního leasingu pro soukromé osoby

  • Stále s novým autemoperativní leasing funguje tak, že je automobil zákazníkovi k dispozici po omezenou dobu, obvykle 1 – 3 roky, výjimečně déle. Po této době se auto vrátí a je možné uzavřít novou smlouvu na nové vozidlo, takže pokud chcete, můžete prakticky pořád jezdit s novým autem.
  • Průběžné platby – zatímco u nákupu nového vozu startují ceny přibližně na hranici 200 000 Kč za nejlevnější auta, u této formy leasingu se platí každý měsíc měsíční splátky. Platby jsou u levných vozů orientačně mezi 5 000 Kč – 9 000 Kč, takže si může pořídit auto i ten, kdo nemá naspořeno.
  • Údržba v ceně nájmu – součástí služeb operativního leasingu je běžná údržba vozu, často i dálniční známka a pneumatiky. Vždy je nutné dobře prostudovat jednotlivé nabídky, jelikož většinou jsou nabízeny 2 – 3 různé tarify, které nabízejí odlišný komfort a služby. Tarif samozřejmě ovlivní i výslednou měsíční splátku a je jenom na zákazníkovi, co si vybere. V některých případech se může jednat dokonce o takové top služby, že se platí měsíční splátky, ve kterých je obsaženo úplně vše mimo pohonných hmot.
  • Jasné finanční výdaje – kalkulace a smlouva zahrnují všechny položky, které jsou součástí nájmu. To znamená, že klienta nemůže během následujících let nic překvapit a nemusí se obávat velkých a nečekaných výdajů.
  • půjčky hned

Hlavní nevýhody operativního leasingu pro soukromé osoby

  • Omezení počtu kilometrů operativní leasing pro sokromé osoby nabízí omezený počet kilometrů, přičemž počet se liší podle konkrétní nabídky. V případě, že zákazník tento limit překročí, jsou mu doúčtovány další poplatky. Ty se vypočítají sazbou za kilometr x počet kilometrů ujetých nad rámec smlouvy.
  • Neplatí pro všechny vozy – některé modely aut nelze soukromníkům touto formou pronajmout, přestože i to se rok od roku zlepšuje. Znovu záleží na konkrétní leasingové společnosti, jak má aktuálně nastavené podmínky. Pokud se tedy ve vašich snech prohání například nové Audi S, budete jeho financování muset řešit jinak a náhradní díly dokupovat sami, například na Automobilovedily24.cz.
  • Nemusí se vždy vyplatit – navzdory marketingovým tvrzením, že je tato forma leasingu mnohem výhodnější než nákup nového vozu, nemusí tomu tak být. Zákazník, který nemá peníze na rozhazování, by si měl vše důkladně spočítat. Teprve pak pozná, co je pro něj rentabilnější, přičemž hlavní roli hraje počet let, během kterých by kupované auto používal a kolik by s ním najel kilometrů. Dále nesmí zapomenout ani na další faktory, jako jsou pravidelný servis, opravy, pojištění apod., které by jako vlastník auta musel hradit, zatímco u operativního leasingu leží tyto starosti na bedrech leasingové společnosti.
  • Změny na autě jen s povolením vlastníka – vzhledem k tomu, že zákazník není majitelem auta, které bude po skončení leasingu vracet, nemůže svévolně dělat jakékoliv změny na vozidle. To se týká nejenom např. dovybavení tažným zařízením, ale také tolik oblíbeného tuningu.

Nejčastější dotazy k operativnímu leasingu pro soukromníky

Skládá se nějaká akontace?

Ne, u operativního leasingu se pouze platí každý měsíc smluvené částky. Proto se nemusíte obávat, že byste museli skládat nějaký větší objem peněz.

půjčky pro důchodce

Budu si muset auto přihlásit na Dopravním inspektorátu?

Ne, správná leasingová společnost by vám měla předat auto již s SPZ. Vy se tak nemusíte o nic starat, navíc přihlášení vozu by ani nebylo na vás, jelikož se nestáváte jeho vlastníkem.

Je auto pojištěné?

Ano, vůz na operativní leasing by měl být pojištěný na všechny důležité pojistné události. Ovšem při podpisu smlouvy je potřeba si dát pozor na výši spoluúčasti, která se může v jednotlivých nabídkách dost lišit.

Samozřejmě platí přímá úměra, že čím je spoluúčast zákazníka nižší, tím budou vyšší měsíční splátky, jelikož bude větší platba za pojištění.

Můžu jezdit do svého oblíbeného autoservisu?

Obvykle ne, výběr autoservisu se řídí smluvními podmínkami operativního leasingu, tedy můžete mít určený buď přímo 1 servis nebo síť značkových servisů.

půjčka on line

Můžu auto půjčit komukoliv?

Také v tomto případě se dobře informujte o podmínkách leasingu, neboť se můžou dost lišit. Často je určený omezený okruh osob, které můžou auto využívat, případně je nutné si tuto možnost dojednat během uzavírání smlouvy.

Je možné jet s autem do ciziny?

Samozřejmě, ovšem nezapomeňte si zkontrolovat pojistku, na jaké země se vztahuje. V tomto směru totiž můžou být určitá omezení.

Dále vám doporučujeme se informovat na to, jaké dokumenty máte vozit s sebou, když nejste zapsán jako vlastník vozu. Tím předejdete případným nedorozuměním, jelikož se objevují informace, že policie v zahraničí někdy vyžaduje doklad o povolení k užívání vozidla.

online pujcky bez registru

Kdo platí pokutu za dopravní přestupek?

Placení pokut se nevyhnete, jelikož díky smlouvě o operativním leasingu je evidentní, kdo auto užívá.

Je auto při předání zákazníkovi kompletně vybaveno?

Pokud máte na mysli povinnou výbavu, jako je např. tažné lano, výstražný trojúhelník nebo autolékárnička, pak ano. Platí, že auto by mělo být v tomto směru schopné jezdit po českých silnicích bez hrozby pokuty.

Co když po skončení leasingu vrátím auto poškozené?

S běžným opotřebením se počítá a nemělo by znamenat žádné problémy ani další náklady. Jiná situace nastává u výraznějšího poškození, kde budete muset zaplatit náhradu škody, jestliže jste ji nenahlásili na pojišťovnu.

Ukázka kalkulace operativního leasingu pro soukromé osoby

Pro úplnou představu o operativním leasingu uvádíme 2 levné vozy, které si můžete touto formou pořídit.

Škoda Fabia combi 1,0 MPI 55kW

Varianta Start, spoluúčast havarijního pojištění 5%, povinné ručení, pojištění obvodových skel

Doba operativního leasingu: 2 roky

Limit km: 20 000 ročně

Měsíční splátka 5 199 Kč

Další výbava: Ambiente, metalíza, střešní nosič, Alu kola 15“

úvěr bez zástavy nemovitosti

Hyundai ix20 1,4CVVT 66kW 5MAN

Varianta Start, spoluúčast havarijního pojištění 5%, povinné ručení, pojištění obvodových skel

Doba operativního leasingu: 2 roky

Limit km: 20 000 ročně

Měsíční splátka 5 855 Kč

Další výbava: pořízení, výměna a uskladnění pneumatik

okamžitá půjčka pro zadlužené

Operativní leasing pro soukromé osoby závěr

Výše uvedené informace dokazují, že operativní leasing pro soukromé osoby nelze paušálně jenom chválit nebo naopak pouze kritizovat. Velký vliv na posouzení jeho výhodnosti má mnoho faktorů, podle jakých si budete automobil (nebo jiný předmět) pořizovat. Jestliže se nechcete vydávat najednou z velké části úspor, chcete mít minimum starostí a jezdit stále v novém autě, je pro vás tento produkt spíše vhodný. Naopak pro jedince s touhou vlastnit vozidlo dlouhou dobu je lepší jiná forma nákupu, zejména pokud nemají problém o vůz pečovat a zaplatit jednorázový výdaj za nákup.Přečtěte si také:
Půjčka na auto bez registru
Půjčka na auto bez registru
Půjčka na auto bez registru Staré auto dosloužilo a vy přemýšlíte o pořízení nového nebo ojetého vozu? Ať již velkého...
Operativní leasing pro soukromé osoby

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí