Pasivní příjmy – peníze bez práce?

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (4 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Pasivní příjmy – peníze bez práce?

Člověk, který chodí do zaměstnání či na brigádu je ohodnocen měsíční výplatou či hodinovou mzdou. Dostává zaplaceno za čas, který aktivně věnuje práci. Jeho příjem je tedy aktivní. Existuje však také příjem pasivní. Ano, někteří lidé dostávají zaplaceno, i když zrovna aktivně nepracují a někteří dokonce nemusí pracovat velmi dlouho nebo vůbec – jejich pasivní příjmy je uživí. Znamená to tedy, že pokud budete mít pasivní příjmy, budete mít peníze bez práce?

Pasívní příjem je pojem který se na internetu objevuje stále častěji a jak se dostává do povědomí lidí, vznikají na něj také různé názory. Jedni tvrdí, že si nelze dlouhodobě zajistit pasivní příjem, aniž bychom pracovali, druzí tvrdí, že to možné.

půjčky bez registru a příjmu

Jedna věc je jistá: pokud se zrovna nestaneme dědici prosperujícího hotelového impéria, či nevyhrajeme ve sportce takovou sumu, která nám zajistí doživotní rentu, neznamená pasivní příjem to, že získáme peníze bez práce.

Vybudování pasivního příjmu vyžaduje zpravidla mnoho úsilí, času a často i investovaných peněz. Toto je potřeba si uvědomit a od začátku s tím počítat. Teprve pokud se vám podaří vytvořit různé zdroje pasivních příjmů, můžete z toho těžit. Jak dlouho, to závisí na mnoha faktorech, zejména povaze pasivního příjmu, ekonomické situaci, konkurenceschopnosti vašeho „projektu“, trendech…atd.

Ani po vytvoření zdroje pasivního příjmu většinou nemáme vyhráno. Pokud chceme, aby nás v budoucnu pasivní příjmy živily, nebo alespoň zajišťovaly podstatnou část našich příjmů, je vhodné budovat neustále další zdroje a o ty stávající se starat a rozvíjet je.

Může se tedy zdát, že se vlastně nikdy nezastavíme a budování pasivního příjmu nemá oproti běžnému zaměstnání žádné výhody.

půjčka před výplatou bez registru

Výhody tu však jsou minimálně dvě:
Časová nezávislost – nejste vázáni pevnou pracovní dobou, sami si určujete čas, který budete svým projektům věnovat. Pokud již máte nějaké fungující zdroje pasivního příjmu, není většinou problém udělat si delší dovolenou, během které vám vaše zdroje stále generují zisky. Pokud se vám daří, mohou být tyto dovolené, nebo chcete-li „minidůchody“ stále častější a delší.

Možnost navyšování příjmů – oproti běžnému zaměstnání, kde dostanete občas přidáno maximální výše platu je v každém oboru shora omezena máte v případě pasivních příjmů (a u podnikání obecně) možnost své zisky navyšovat bez omezení. Samozřejmě za předpokladu, že to děláte správně.

Budování pasivního příjmu je tedy běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem, pokud jsou však zdroje budovány na solidních základech, mohou nám přinášet zisky ještě dlouho po vytvoření a poskytovat nám komfort bohatých – časovou nezávislost.

půjčky online bez registru

Na těchto stránkách najdete mimo jiné různé tipy, jak si vytvářet zdroje pasivních příjmů.Přečtěte si také:
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně Ručitelský závazek se může na první pohled zdát, jako velmi výhodný způsob řešení problémů. Každá rychlá půjčka,...
Pozemkový fond ČR
Pozemkový fond ČR
Pozemkový fond ČR Máte-li zájem na koupi státní půdy za zajímavé odhadní ceny, stačí zformulovat svá přání a obrátit svou...
Norské fondy
Norské fondy
Norské fondy Určitě nejsou tak známé jako strukturální a investiční fondy, na které se po českém vstupu do Evropské unie...
Pasivní příjmy – peníze bez práce?

6 Komentářů

  • Tomáš napsal:

    Zdravím a tento článek se mi velice líbí. Většina lidí si totiž myslí, že se dá pasivní příjem vybudovat rychle, ale jak jste napsal, tak rychle si vybudujete jen pasivní příjem, pokud budete dědit a nebo vyhrajete xx milionů někde ve sportce. Jinak se buduje pasivní příjem několik let. Třeba důchodci si jej museli budovat 40 let, než dosáhli na svoje těžce vydřené důchody, které již dostávají bez práce.

  • David napsal:

    Jo, kdyby bylo všechno tak jednoduché, jak se kolikrát na internetu píše, tak by to byla paráda, ale bohužel, tak to nefunguje. Jediné, co mě na tom nejvíc udivuje je ten fakt, že na to plno tupců vždy skočí. Ale jak se říká, kdo chce kam, pomozme mu tam :-).

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí