Penzijní fond České spořitelny

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Penzijní fond České spořitelny

Je všeobecně známé, že do důchodu se bude odcházet později a současně se čeká jejich neustálý pokles. Vývoj ani jiný být nemůže, protože výkon ekonomky nestačí pokrýt požadavky na výplaty státních penzí. Pokud nejste zajištěni dostatečným počtem finančních prostředků, je nabíledni se o život ve stáří postarat.

Penzijní připojištění nabízí mnoho institucí, ale z hlediska počtu klientů i z hlediska objemu finančních prostředků zaujímá přední místo na trhu Penzijní fond České spořitelny, který se proměnil v transformovaný fond Penzijní společnosti.

rychla pujčka ihned

Penzijní fond České spořitelny již neexistuje

Původní penzijní fond se na českém finančním trhu objevil v roce 1995. O pět let později se Česká spořitelna stala součástí velmi silného středoevropského uskupení Erste Bank a hned v roce 2001 získala 100% vlastnictví penzijního fondu.

Jenže od 1. ledna 2013 přichází další změna. Penzijní fond se díky legislativní úpravě přeměňuje v Penzijní společnost České spořitelny, která v takzvaném transformovaném fondu nashromáždila veškeré dosavadní smlouvy o penzijním připojištění uzavřené před rokem 2013 a prostředky vložené do původního fondu.

Což jinými slovy znamená, že bývalý Penzijní fond České spořitelny plně odpovídá nynějšímu transformovanému fondu. Ovšem Penzijní společnost České spořitelny v současnosti spravuje i další fondy, do kterých je možné spořit.

nebankovni pujcka

Také je třeba upozornit, že žádné smlouvy o penzijním připojištění uzavřené před 1.1. 2013 se nijak nezměnily a vy nadále budete užívat všech výhod plynoucích ze spoření. A dotčena nebudou ani vaše práva, povinnosti a ani nároky, které jste podepsali v původních smlouvách.

Transformovaný fond

Pravidelné spoření v transformovaném fondu představuje i nadále velice bezpečný a výhodný způsob investování. Prvotní cíl fondu spočívá v navýšení vámi vložených prostředků tak, aby došlo k vyplácení peněz nad rámec státem vyměřeného důchodu. Tím bude zachována vaše solidní životní úroveň v seniorském věku.

Výhody transformovaného fondu

  • Státní příspěvek až 2760 Kč. Od státu můžete měsíčně dostávat až 230 Kč, pokud budete spořit částku 1000 Kč a více.
  • Daňový odpočet. Pokud naspoříte ročně minimálně 12 000 Kč, máte nárok na odečtení ze základu daně z příjmu, což za vás udělá zaměstnavatel. Vy tak můžete ušetřit až 1800 Kč za rok.
  • Daňové výhody pro zaměstnavatele. Když vám zaměstnavatel přispívá v rozmezí od 100 do 2500 Kč, nejsou tyto příspěvky zdaněny a nepodléhají odvodům na sociální a zdravotní pojištění.
  • Vysoké zabezpečení. Veškeré finanční prostředky transformačního fondu jsou odděleny od ostatního majetku Penzijní společnosti. Na nakládání s vašimi úsporami a na všechny transakce dohlíží kontrolní orgány České národní banky.
  • nebankovní půjčka online ihned

Formy výplaty

Peníze z fondu lze vyplatit jednorázově nebo postupně, přičemž existuje několik způsobů výplat.

Odbytné

V případě nutné potřeby můžete zažádat o výplatu po 12 měsících svého spoření. Počítejte ale s tím, že všechny státní příspěvky budou vráceny Ministerstvu financí.

Výsluhová penze

Když jste ještě nedosáhli věku 45 let, využijte sjednání výsluhové penze. Potom máte po 15 letech nárok na výplatu poloviny všech naspořených peněz včetně státní podpory. Spoření na důchod pak pokračuje dál až do seniorského věku.

Starobní penze

Starobní penze je základní dávkou plynoucí z penzijního spoření. Jakmile dosáhnete 60 let a pokud jste spořili aspoň 5 let, máte nárok na klasickou starobní penzi s rovnoměrně rozloženou výplatou.

půjčky online bez doložení příjmu

Pozor!. Dávky penzijního připojištění jsou počítány mezi kapitálové příjmy a jako takové jsou předmětem daně z příjmů.

Pozůstalostní penze

Je vyplácena oprávněným osobám uvedeným ve smlouvě o penzijním připojištění a slouží k finančnímu zajištění osoby blízké v případě úmrtí.

Invalidní penze

Když bude někomu uznán invalidní důchod 3 stupně a spořil-li minimálně 3 roky, je vyplacena invalidní penze bez ohledu na věk.

Hospodaření fondu

949 000 klientům transformovaného fondu bylo za rok 2014 připsáno zhodnocení ve výši 1,42%, přičemž fond hospodaří s 58 929 516 000 Kč.

rychlá půjčka bez příjmu a registru

Ostatní fondy Penzijní společnosti ČS

Penzijní společnost České spořitelny spravuje kromě transformovaného fondu fond konzervativní a ve třech variantách fond účastnický.

Dynamický účastnický fond

Cílem aktivního fondu je co nejvyšší zhodnocení vložených prostředků, které jsou nejčastěji ukládány do akcií a dluhopisů. U investorů do fondu se předpokládá solidní úroveň finanční gramotnosti.

Vyvážený účastnický fond

Rovnoměrný podíl mezi rizikem a výnosem je záměrem hospodaření fondu určeného pro investory s určitými znalostmi o finančních trzích.

Spořící účastnický fond

Fond nakládá s finančními prostředky takovým způsobem, aby jejich zhodnocení přesáhlo úroveň terminovaných vkladů.

půjčka pro začínající živnostníky

Povinný konzervativní fond

Jak již z názvu vyplývá, sem ukládají své peníze klienti nemající žádnou zkušenost s fungováním finančních trhů. Fond je veden jako dluhopisový s nízkým rizikem.

Penzijní fond České spořitelny se změnil a je nejsilnějším fondem

Penzijní fond České spořitelny již zanikl a všechny prostředky jím spravované přešly do transformovaného fondu. Ten se tak stal největším a vysoce bezpečným fondem Penzijní společnosti České spořitelny.

Díky spoření do tohoto fondu si zajistíte dostatečnou životní úroveň v době důchodu nebo dokonce již 5 let před ním. Navíc, naspořené peníze budou vždy patřit pouze vám, stanou se součástí dědictví a nemohou být předmětem exekucí.Přečtěte si také:
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka
Bitcoin peněženka Jak těžit bitcoin jsme si popsali v předchozím článku, ve kterém jsme také zmínili pojem bitcoin peněženka. To...
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí
Investice do nemovitostí Investice do nemovitostí jsou výbornou formou, jak dosáhnout výnosu, který bude ve většině případů mnohem lepší než...
Dividendové akcie
Dividendové akcie
Dividendové akcie Možností, jak investovat do akcií (ale také do komodit a jiných investičních nástrojů) je velké množství, a my...
Penzijní fond České spořitelny

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí