Pozemkový fond ČR

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (3 hlasů, průměr: 3,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Pozemkový fond ČR

Máte-li zájem na koupi státní půdy za zajímavé odhadní ceny, stačí zformulovat svá přání a obrátit svou pozornost na Státní pozemkový úřad, který v roce 2013 nahradil tehdy fungující Pozemkový fond ČR.

A jelikož stát vlastní velké množství půdy a je z čeho vybírat, není od věci se seznámit se všemi praktickými dopady, které změna úřadů přinesla.

rychlá půjčka pro studenty

Úkoly Státního pozemkového úřadu

Zjednodušeně lze říci, že Státní pozemkový úřad přebral vše od bývalého Pozemkového fondu a ještě svůj kompetenční záběr rozšířil. Nyní vystupuje jako ústřední orgán státní správy pro jednotlivé pozemkové úřady, které najdete v každém krajském městě.

Státní pozemkový úřad hospodaří se všemi nemovitostmi spravovanými bývalým Pozemkovým fondem a na starosti má i stavby vodohospodářského zaměření patřící státu. Při uskutečňování převodů zemědělských pozemků a při vypořádávání restitučních nároků hájí státní majetkové zájmy.

Jeden z nejdůležitějších úkolů Státního pozemkového úřadu spočívá v rozhodování o úpravách, pomocí kterých dochází k plošnému a co nejvíce funkčnímu propojování a dělení pozemků. Při této činnosti musí mít Státní pozemkový úřad na zřeteli zabezpečení a srovnání hranic pozemků tak, aby se vytvořily co nejlepší podmínky pro jejich zemědělské využití. Zároveň s těmito úpravami dochází k uspořádání vlastnických práv.

rychlá půjčka online bez doložení příjmu

Státní pozemkový úřad všemi svými kroky usiluje o vylepšení podmínek života především na venkově. Současně mu jde i o zvyšování konkurenceschopnosti našeho zemědělství. Do kompetence úřadu patří i starost o vodní hospodářství v oblasti zmírňování následků povodní a vylepšování odtoku vody v jednotlivých regionech.

Církevní restituce

V součinnosti s podřízenými pobočkami se Státní pozemkový úřad stává nejdůležitější institucí pro vydávání majetku ve státním vlastnictví. V praxi to znamená, že veškerá agenda církevních a jiných náboženských restitucí je soustředěna na jednom místě, čímž se usnadňuje prověřování případných nároků.

Možnosti prodeje pozemků pro občana

V současnosti spravuje Státní pozemkový úřad kolem 170 000 hektarů půdy. Z toho je 37000 hektarů neprodejných z důvodů majetkového vyrovnání s církvemi, 15400 hektarů je určeno na státní rezervy a 34 900 hektarů půdy je vyčleněno do ostatních rezerv. Z toho vyplývá, že můžete pozemek nejenom kupovat, ale je i z čeho vybírat.

online pujcka bez potvrzeni prijmu

Ceny za pozemky

Se změnou úřadů přišly i změny u prodeje státních pozemků. Nově je zkrácena doba na zaplacení kupní ceny na 10 let a současně se stanovila povinná akontace ve výši 10%. Na veškeré pozemky se vztahují ceny obvyklé, které jsou určovány podle zákona o oceňování majetku.

Zástava pozemku

Budete-li mít zájem o nákup pozemku od Státního pozemkového úřadu, počítejte s tím, že stát si nárokuje zástavní právo k zajištění nezaplacené ceny. Současně dáváte stejný pozemek jako záruku bance pro získání úvěru.

Ovšem v některých případech a u některých pozemků vzniká státu i právo předkupní. To se týká především prodeje půdy v zahrádkářských nebo chatových koloniích, které vznikly na základě územního rozhodnutí nebo před rokem 1976.

půjčka bez potvrzení o příjmu

Státní předkupní právo zaniká 5 let poté, co vložíte záznam o vlastnictví do katastru nemovitostí. Samozřejmou podmínkou je úplné zaplacení kupní ceny.

Rozumná cena půdy

Státní pozemkový úřad každé 2 měsíce nabízí tisíce hektarů půdy k odprodeji. Najdete tam jak stavební, tak i nestavební pozemky různých kvalit i cen.

Nejlepší pozici získáte v případném restitučním nároku. Ten totiž můžete vyměnit za jakýkoliv typ půdy nebo pozemku k dalšímu využití a je jedno, zda půjde o ornou půdu, les, zahradu, pozemek v obci nebo v chatové či rekreační oblasti. Navíc se dočkáte mnohem příznivější ceny než jaká je odhadní.

Prodej zemědělské půdy

V porovnání se státy Evropské unie máme u nás velmi nízké ceny zemědělské půdy. Jenže tento rozdíl bude velmi rychle mizet a půda bude stále dražší.

Od Státního pozemkového úřadu můžete dostat úvěr na nákup zemědělské půdy. A pronajmutím půdy získáte mnohdy nemalé peníze, které lze použít na splacení úvěru.

uvery pro kazdeho

Koupě pozemku pod vlastní stavbou

Prapodivné pozemkové uspořádání doby dávno minulé způsobilo, že jako majitelé stavby nemusíte být vlastníky půdy kolem a pod ní. Pak není nic jednoduššího než kontaktovat nejbližší pobočku Státního pozemkového úřadu, kde vám zaměstnanci pomohou danou situaci řešit.

Organizace Státního pozemkového úřadu

Státní pozemkový úřad je podřízen Ministerstvu zemědělství. Jeho síť tvoří krajské pobočky. Navíc jsou zřizována pracoviště mající na starosti 1 nebo 2 okresy.

Pozemkový fond ČR se proměnil ve Státní pozemkový úřad

1. ledna 2013 vzniká Státní pozemkový úřad ČR, pod který byl sloučen původní Pozemkový fond čr. a celá soustava jednotlivých pozemkových úřadů.

Státní pozemkový úřad spravuje veškerou půdu ve vlastnictví státu za účelem jejího zkvalitnění, výnosnějšího hospodaření a posléze i prodeje. Navíc se zabývá i vyrovnáním s církvemi.

konsolidace půjček bez registru online

Když si vyberete z nabídky půdy určené k prodeji, máte velikou šanci získat pozemek za příznivou cenu.Přečtěte si také:
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně Ručitelský závazek se může na první pohled zdát, jako velmi výhodný způsob řešení problémů. Každá rychlá půjčka,...
Norské fondy
Norské fondy
Norské fondy Určitě nejsou tak známé jako strukturální a investiční fondy, na které se po českém vstupu do Evropské unie...
Předčasný důchod a přivýdělek
Předčasný důchod a přivýdělek
Předčasný důchod a přivýdělek Jste-li v předčasném důchodu a chcete si přivydělat nějakou tu korunu navíc, nemusí to být tak...
Pozemkový fond ČR

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí