Příspěvek na mateřské

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Příspěvek na mateřské

Je mnoho žen, které hledají při mateřské dovolené nějaký přivýdělek. Ať již z důvodu, že by se jim hodila nějaká koruna navíc, nebo jen proto, že se doma nudí. Přivýdělek na mateřské samozřejmě možný je a to při dodržení určitých podmínek. Pokud vás zajímá, co je potřeba splňovat a jaké jsou možnosti, tak čtěte dále.

Peníze, které jsou státem poskytnuty při čerpání příspěvku na mateřské dovolené, nejsou vždy zcela dostačující. Proto ženy hledají možnosti, jak si přivydělat. Těch je samozřejmě spousta, ovšem ne všechny jsou legální. Jak si tedy přivydělat a přitom i nadále pobírat příspěvek na mateřské?

pujcka bez dolozeni prijmu ihned

Pracovat u stejného zaměstnavatele můžete, má to ale háček

V době, kdy mateřská dovolená trvá, je možné jak pracovat, tak i podnikat. Výhodou je, že výše přivýdělku není omezená a lze dokonce pracovat u stejného zaměstnavatele jako před nástupem na mateřskou dovolenou.

V tomto případě je však nutné se dohodnout na jiné pracovní smlouvě, neboť není možné pracovat na stejnou smlouvu, z níž je výše příspěvku vypočítávaná. Možnostmi, jak u stejného zaměstnavatele nahradit hlavní pracovní poměr nebo vykonávanou činnost je tedy například:

Změnit obor musíte i v podnikání

Totéž platí i pro osoby výdělečně činné (OSVČ), přičemž v jejich případě se nabízí například řešení nechat se někde zaměstnat nebo změnit předmět podnikání. Totéž funguje i v opačném případě a zaměstnaná žena tak může začít podnikat, což bývá jedna z nejčastěji využívaných možností, jak si během mateřské přivydělat nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu.

Přivýdělek na mateřské dovolené také nesmí zabraňovat v péči o dítě, o nějž se musí matka starat. Do jeslí či podobných zařízení lze ratolest (do věku 2 let) umístit každý měsíc dohromady pouze na 46 hodin. Když by se tedy jako příklad uvedl klasický pracovní týden (5 dní práce, 2 dny volno), tak by žena mohla pracovat 2,6 hodiny denně. Jako možná varianta se poté nabízí práce jen několik dní v týdnu, což je různými zaměstnavateli také často nabízeno.

Nicméně nikde není zakázáno svěření dítěte do péče jiné dospělé osoby, která jej během vaší pracovní doby pohlídá.

Možnosti přivýdělku jsou různé

Přivýdělek na mateřské poté může vypadat různě. Kromě práce pro nějakého zaměstnavatele na různý typ smlouvy, lze vyvíjet i všelijakou podnikatelskou činnost. U této varianty se kromě právních omezení (viz. výše) nekladou žádné další podmínky a je tedy pouze na každé ženě, jak se bude angažovat.

okamžitá půjčka ihned na účet

Jako přivýdělek lze tedy vykonávat různou kreativní činnost, jako je například háčkování, zdobení různých produktů, práce na počítači a mnoho dalšího, co lze navíc dělat převážně z domova. Stejně tak to platí u poskytování různých služeb. I v tomto případě se nabízí spousta možností, které jsou však omezeny schopnostmi a znalostmi jednotlivých žen. Na mysli máme například poskytování právního poradenství, vedení účetnictví a podobně.

Věřte pouze osvědčeným zaměstnavatelům

V rámci přivýdělku jsou také nabízeny různé drobné práce, jako je skládání krabic a součástek nebo lepení obálek. V tomto případě si je však potřeba dát pozor na to, aby nebylo naletěno nějakému podvodníkovi, který nejprve vybere poplatek a poté se již neozve. Nicméně existuje několik poctivých zaměstnavatelů, o nichž zajisté nebude problém sehnat reference.

rychlá online půjčka bez registru

Jestliže tedy hledáte přivýdělek na mateřské, tak tu možnost samozřejmě máte. Jak si navíc můžete přečíst výše, variant na práci je opravdu spousta a záleží jen na vás, v jakém oboru se uchytíte. Jestliže navíc budou dodrženy právní předpisy, tak nehrozí, že přijdete o státem poskytovaný příspěvek.Přečtěte si také:
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně
Na ručení opatrně Ručitelský závazek se může na první pohled zdát, jako velmi výhodný způsob řešení problémů. Každá rychlá půjčka,...
Pozemkový fond ČR
Pozemkový fond ČR
Pozemkový fond ČR Máte-li zájem na koupi státní půdy za zajímavé odhadní ceny, stačí zformulovat svá přání a obrátit svou...
Norské fondy
Norské fondy
Norské fondy Určitě nejsou tak známé jako strukturální a investiční fondy, na které se po českém vstupu do Evropské unie...
Příspěvek na mateřské

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí