Přivýdělek na úřadu práce

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...

Přivýdělek na úřadu práce

V současnosti jsou na úřadech práce evidovány sta tisíce uchazečů o zaměstnání, jenže nabídka volných pracovních míst je nedostačující. Proto se zdá být logické, že při neexistenci odpovídajících pracovních pozic se mnozí poohlédnou po nějaké brigádě, aby si přivydělali a alespoň trochu přilepšili k podpoře. Na první pohled se to jeví jako dobrý nápad, protože lze tak přijít k nějakým penězům a současně neztratit pracovní návyky.

Jenže skutečnost je jiná. Přivýdělek na úřadu práce totiž skýtá mnoho úskalí a některá nejsou vůbec příjemná. Proto se podívejme na celou problematiku zblízka.

on-line půjčka

Přivýdělek zastavuje podporu

Ještě před pročítáním nabídek brigád je třeba si povědět, co pro vás coby uchazeče o zaměstnání vedeného na úřadu práce takový přivýdělek bude znamenat. Vy si totiž můžete přivydělat pouze v takzvaném nekolidujícím zaměstnání (jakákoliv vykonávaná činnost podložená pracovní smlouvou kromě klasického pracovního poměru) a váš výdělek nesmí přesáhnout polovinu měsíční minimální mzdy. Jedině tak budete dále evidováni na úřadu práce a stát za vás zaplatí zdravotní pojištění.

půjčka bez doložení

Bohužel, jakýmkoliv přivýdělkem ztratíte největší výhodu uchazeče o zaměstnání, který je v evidenci na úřadu práce. I když si vyděláte byť 1 Kč, nedostanete v daném měsíci žádnou podporu v nezaměstnanosti.

Nyní si pro lepší vysvětlení uvedeme pár čísel. V současné době činí maximální podpora v nezaměstnanosti 14 604 Kč. Minimální mzda je pro rok 2015 stanovena na 9200 Kč. Z toho vyplývá, že vy si můžete přivydělat nejvýše 4600 Kč, aniž byste ztratili výhody plynoucí z evidence na úřadu práce.

Je správné podporu vyplácet nebo ne?

Otázkou tedy zůstává posouzení výhodnosti takového přivýdělku. Ještě do roku 2011 byl možný souběh výplaty podpory v nezaměstnaností a mzdy z vedlejší činnosti. Dnes ovšem není vůle současný stav vrátit zpět, i když má mnoho odpůrců. Ministerstvo práce jako jeho zastánce argumentuje tím, že kdo si vydělává při podpoře, ztrácí motivaci k hledání zaměstnání.

Ovšem kritici poukazují na skutečnost, že nepovolení souběžné výplaty z vedlejší pracovní činnosti má za následek ztrátu pracovních návyků nezaměstnaného. Navíc se zde zvětšuje prostor pro práci na černo, ze které stát na daních nevidí ani korunu.

Přivýdělek přináší povinnosti

Pokud se přeci jen rozhodnete pro brigádu při evidenci mezi nezaměstnanými, musíte tuto skutečnost na úřadu práce nahlásit nejpozději v den vašeho nástupu. A počítejte s tím, že každý měsíc budete dokládat výši vašeho měsíčního přivýdělku.

online půjčka bez doložení příjmu

Když nesplníte tyto povinnosti, vystavujete se nebezpečí sankcí a hrozí vám vyřazení z evidence úřadu práce. V některých případech je možné se obhájit, že jste z vážných důvodů neohlásili svůj nástup na brigádu. Potom záleží na domluvě s úředníkem pracovního úřadu, který vám může pomoci a vaše zpoždění nebo opomenutí neohlásí a nezaeviduje. Ale vzhledem k faktu, že za vás stát stále platí zdravotní pojištění, buďte raději důslední ve splnění ohlašovací povinnosti a zbytečně neriskujte.

Kdy je přivýdělek vhodný

Nelze asi předpokládat, že kvůli navázání pracovních vztahů se vzdáte podpory a půjdete na brigádu. Ale jakýkoliv přivýdělek při evidenci na úřadu práce je dobrým řešením situace, kdy nemáte nárok na podporu z důvodů nesplnění podmínek pro její přiznání nebo jste na konci podpůrné doby a výplata peněz vám bude končit.

pujcka bez registru a bez prijmu

Jakmile začnete vykonávat nějakou vedlejší pracovní činnost, jste stále povinni se účastnit pravidelných schůzek v určeném čase a spolupracovat při poskytování pomoci při hledání vhodného pracovního místa. Pokud by brigáda byla překážkou pro vaši součinnost s pracovním úřadem, budete z jeho evidence vyškrtnuti.

Jakou zvolit formu přivýdělku

Zdaleka nejčastěji nezaměstnaní lide vedení pracovním úřadem vykonávají vedlejší činnost na dohodu o provedení práce. Pokud byste ji uzavřeli, tak z měsíčního platu nižšího než 10 000 Kč neplatíte zdravotní ani sociální pojištění. A jelikož budete pobírat nižší příjem a většinou půjde o krátkodobou brigádu, dohoda o provedení práce se stane výhodnou nejen pro vás, ale i pro zaměstnavatele.

Kde brigádu hledat

Pokud budete procházet servery Práce.cz, Jobs.cz, Volná místa.cz, Jobdnes.cz, Práce.centrum.cz, nebo Dobrá práce.cz, najdete mnoho solidních nabídek na vedlejší pracovní činnosti a vyhnete se brigádám, které jsou podvodem a žádnou práci vám nenabídnou.

rychlá půjčka online bez registru

Přivýdělek na úřadu práce je řešením při nevyplácení podpory

Vedlejší pracovní činnost v době vaší evidence na pracovním úřadu si dobře promyslete. Jakmile ji totiž začnete vykonávat, ztrácíte okamžitě nárok na výplatu podpory v nezaměstnanosti. A to si ještě smíte vydělat nejvýše polovinu minimální mzdy, jinak budete vyškrtnutí z evidence uchazečů o zaměstnání a nebude za vás odváděno zdravotní pojištění.

Z toho důvodu je přivýdělek na úřadu práce dobrým vyplněním doby, kdy z jakéhokoliv důvodu nepobíráte podporu v nezaměstnanosti a aktivně hledáte stálý pracovní poměr.

uvery pro zadluzenePřečtěte si také:
Jak vydělat peníze bez podvodu
Jak vydělat peníze bez podvodu
Jak vydělat peníze bez podvodu Pokud nejste spokojeni s výší vašeho výdělku, pokuste se to změnit. Máte pravdu v tom,...
Přivýdělek z domova ruční práce
Přivýdělek z domova ruční práce
Přivýdělek z domova ruční práce V dnešní době se každá koruna vydělaná bokem stává velice příjemným přilepšením. Z toho důvodu...
Předčasný důchod a přivýdělek
Předčasný důchod a přivýdělek
Předčasný důchod a přivýdělek Jste-li v předčasném důchodu a chcete si přivydělat nějakou tu korunu navíc, nemusí to být tak...
Přivýdělek na úřadu práce

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému

| Rychlá půjčka bez registru| Půjčka ihned| Malá půjčka ihned| Půjčka bez příjmu| Půjčka na auto

Vytvořeno ve spolupráci se serverem PůjčkaPortál.cz

Ochrana soukromí